Anna Kulhánková

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Anna Kulhánková, známá též pod přezdívkou Koberec, je profesorkou francouzského jazyka a občanské výchovy v našem holubníku. Sídlí v kabinetu 336 společně s Jakubem Vondrou a Lenkou Seifertovou. Nesnáší když se němčináři nebo španělštináři snaží mluvit francouzsky a pomluvy mířené na svou osobu a své oblečení, které rozhodně nevypadá, jakoby na sobě měla perský koberec. Soudě dle aktivity, kterou se zabývá o velké přestávce nejčastěji, má opravdu velmi ráda čaj.

Styl výuky

  • Dobrá rada zní: nevadí, když paní profesorku naštvete (ti zlomyslnější z vás se tím dobře pobaví), ale nepřehánějte to! Kulha se umí pěkně naštvat!
  • Ráda české fráze vyslovuje s francouzským přízvukem, o jejích hodinách tedy můžete zaslechnout různé zvuky, jako například: Tgjo (tak jo).
  • Nepodporuje Google překladač, a doporučuje svým studentům spíše Seznam slovník; jasný důkaz toho, že si výslovnost vyhledává právě na Google překladači.
  • V občanské výchově na rozdíl od jiných kolegů moc nedbá na přesné znění definic a uznává i ty vlastní; v praxi to znamená, že se její test dá napsat na dvojku, aniž by člověk vysvětlil jediný pojem. Holt se to musí umět trošku okecat.
  • Pokud si němčináři dovolili otočit mapu, znamená to pokračování Války v otáčení map - zkráceně VVOM. Proč má Alej mapu, která je z jedné strany Francie a ze druhé Německo, zůstává záhadou.
  • Opravdu velmi ráda používá slovíčko LEMRA, a nazve tak každého, kdo vyslovuje francouzská slovíčka s anglickým přízvukem.