Zuzana Junková

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zuzana Junkováje profesorka vyučující základy společenských věd a dějepis. Je jedno, na který předmět ji dostanete, tak i tak se dozvíte více o komunistech než o zbytku učiva. Sídlí v anglické knihovně. Je jednou z mála vyučujících, kteří jsou ochotni s vámi debatovat o známce ze skupinových projektů a dokonce uznat váš názor, pokud si ho slušně a v klidu obhájíte. Na některé studenty působí přísně, ráda vám však pomůže i s osobnějšími věcmi a nemálo studentů ji vnímá jako neoficiální druhou psycholožku gymnázia Nad Alejí.

ZSV[editovat]

Pokud dostanete paní profesorku zrovna na základy společenských věd (neboli ZSV), pravděpodobně je to pro ten rok, kdy se probírá právo. Kromě práva se učí i ekonomika, politika a stát a jeho funkce. V tomto období se odhalí, kteří z vašich spolužáků se v budoucnu chtějí věnovat právu, nebo jsou nadšenci do politiky - zbytek si totiž projde alespoň jednou, i kdyby jen maličkatou, krizí.

Učí s prezentací. Sice téměř vždy počká, až všichni dopíší, než přepne na následující slide, bohužel u toho zároveň vykládá látku svými slovy, které často obsahují spoustu dalších důležitých informací, které se vyskytnou v testu. Pokud svému spolusedícímu věříte, můžete se domluvit, kdo z vás bude vypisovat z prezentace, a kdo bude zapisovat výklad paní profesorky. Poznámka autora: tohle ovšem nikdo nikdy nerealizoval správně. Zůstalo to u idylické myšlenky - stejně jako komunismus.

Výroky

  • Junková: "Co to je? Tady někdo psal perem, co propíjí papír!
    Student: "Ale ono propíjí jen trochu."
    Junková: "To je za trest opravovat tenhle test."
    Student: "Tak ještě že to není za pět."
  • Já tady doluju, připadám si jako horník.