Tomáš Adamovič

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tomáš Adamovič je profesor, vyučující na našem holubníku tělocvik a ZSV, popřípadě občanskou výchovu. Sídlí v kabinetu 323 například s Ladou Boháčovou. Mimo školu se pan profesor věnuje filosofii a různým filosofickým tématům, z nichž má prý nejraději metafyziku (neptejte se nás, co to znamená, sami nevíme). Dále se profesor Adamovič hlásí ke skautu.

ZSV[editovat]

Většina jeho hodin ZSV probíhá vesměs stejně - nejdříve pronese svou obligátní frázi „Já vás vítám na dnešní hodině ZSV“, poté zapíše do třídnice a následně začne zkoušet. Zkouší velice pozoruhodným způsobem, jelikož má třicetistěnnou kostku, kterou hodí a na základě čísla, které padne, vybere žáka dle svého upraveného třídního výkazu. Tudíž se vám může stát, že jste třikrát či více za sebou zkoušeni a až do poslední chvíle nemáte tušení, jestli to jste vůbec vy. Poté provede svou další obligátní činnost - zeptá se, jestli všichni všemu rozumí, či ne. Pokud ne, může nastat diskuze někdy trvající až půl hodiny. Následně hodina probíhá vcelku normálně, s občasným řazením se podle vašich výsledků v dotaznících týkajících se probírané látky.

Tělocvik[editovat]

Na začátku těchto hodin profesor nejdříve zhruba 5 minut kontroluje docházku, a poté studenty (pokud venku nesněží) vyvede ven. Pan profesor velice rád povzbuzuje studentstvo, aby dělali činnosti, které obvykle nemají v lásce vysvětlením, že tato činnost je za odměnu. (např. odběhávání okruhů na školním hřišti, lze naběhat až 10 koleček, či udělat 20 kliků „za odměnu“). Také se občas odhodlá vzít studenty do Hvězdy běhat orientační běhy.