Petr Klika

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Petr Klika je profesor, který na našem gymnáziu vyučuje zeměpis a tělesnou výchovu. Sídlí v kabinetu tělesné výchovy 005 v přízemí, u vstupu do šaten TV.

Styl výuky[editovat]

Zeměpis[editovat]

Pan profesor je při svých hodinách zábavný (někdy až studenty ponižující, ale zábavnou formou), ale dbá na to, že se učí, a tak jeho hodiny nejsou vhodné k jakémukoliv štěbetání v lavicích, a pokud nejste opravdu dobrý v skrývání moderní techniky, hraní na mobilu. Pokud studenta přistihne při některé z těchto aktivit, nebojí se ho poslat za dveře a řádně mu promluvit do duše. Jeho kárání se však často neobejde bez smíchu ostatních žáků, jelikož pan profesor si rád z ostatních dělá srandu.

V hodinách nezkouší a jeho testy nejsou nijak obzvláště složité. Ano, musíte se připravit, ale pokud vám stačí trojka na vysvědčení, zvládnete většinu testů z vlastní hlavy. Pan profesor má známkování u každého testu kapánek jiné, a to protože jeho testy nemají vždy stejnou formu (možné jsou jak testy formou papíru, tak testy s pomocí interaktivní tabule). Obecně však platí, že test okolo 27 bodů a známkování je zhruba takto:

  • 1: 0 až 2 chyby
  • 2: 3 až 5 chyb
  • 3: 6 až 8 chyb
  • 4: 9 až 11 chyb
  • 5: 11 chyb a hůře

Pan profesor je nakloněn známkám ve formě mínus.

Často také slyšíme pana profesora jak říká, že je stále měkčí a měkčí a že nám dává jedničky v podstatě zadarmo. Tomu možná napomáhá i to, že pan profesor nabízí jakousi, mezi žáky velmi populární, možnost vymazat nejhorší známku. Ta funguje tak, že pokud se během pololetí dostavíte na všechny testy, pan profesor vám z klasifikace vymaže vaši nejhorší známku.

Občas se také zbavuje povinnosti výkladu a studentům jednoduše pouští populárně naučný dokumentární seriál České televize 'Na cestě po...'.

Tělocvik[editovat]

Tělocviky Petra Kliky jsou oblíbené nejenom pro jejich fyzický obsah. Pokud jsou dostupné dvě tělocvičny (či prostě šance, jak rozdělit třídu na skupiny) separuje pan profesor tzv. 'horší' od 'lepších'. Ti 'horší' se mohou sice těšit, že je během hodiny nikdo nebude rušit, občas pak ale mají horší známku na vysvědčení, a to je na předmět jako tělocvik poměrně nezvyklé.

V souvislosti s tělocvikem jezdí pan profesor i na různé sportovní školní akce. Často je tak doprovodem na lyžařské kurzy a podobné akce.

Výroky[editovat]

Těch má pan profesor spoustu a většinou jsou na adresu jeho studentů. Nezapomenutelné jsou pak ty, jež se váží k výkonům méně tělesně nadaných na tělocviku, nebo při nachytání opisování u testů.

  • Ke třem studentům na tělocviku: 'Vy jste vážně neuvěřitelní. Takový retardovaný odpad!' *
  • Žák při testu na slepou mapu ČR hledí na mapu vyvěšenou na zdi: 'Ty zmetku, já ti dám!' *
  • „ Vězte že...“

Přestože jde o poměrně tvrdá slova, byla pronesena se smíchem, a ne jako záměrná urážka. Pan profesor má holt poněkud osobitý smysl pro humor.