Obnovení AlejWiki

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zmizení AlejWiki v dubnu 2019[editovat]


„Vážené studentstvo, vážení hosté,
dne 7. září 2019, vstala AlejWiki po třetí z mrtvých. Před pár měsíci byla stránka alejwiki.cz vypnuta. Nikoli cizím zaviněním, ani vyšší vůlí nebo něčím podobným. Za smazání celé databáze hlášek, článků a mnoho dalšího může jedna malá lidská chyba, kterou může udělat každý z nás.
Začínáme tedy od nuly. Nemáme k dispozici žádné zálohy. Proto s námi mějte prosím trpělivost. Přeci jenom, studujeme na elitním gymnáziu, takže toho volného času moc není.
Důležitá informace: Prosím, zatím nepřidávejte ani needitujte žádné články. Co nejdříve budou založeny stránky Pravidla a Jak Editovat, kde bude vysvětleno jakým způsobem máte editovat, aby váš článek nebyl smazán.
Děkujeme za přízeň a přejeme úspěšný start do nového školního roku,
Tým AlejWiki“


Takto vypadala hlavní stránka AlejWiki dne 7. září 2019, kdy se tato wikipedie opět probudila ze svého přerušovaného spánku. V dubnu roku 2019 tato stránka zmizela z internetu. Za smazání nemůže ani vedení našeho holubníku, ani studenti. Nemůže za něj ani žádná vyšší moc. Na hosting této stránky bylo nejspíše zapomenuto a tak se stalo, že se nestihl zaplatit. Pokud se nestihne zaplatit, celá databáze obsahu a celá stránka zmizí nadobro. Bohužel nebylo nastaveno automatické zálohování a tak se během pár minut smazal obsah nasbíraný za 4 roky existence. Už se nemusíme bát, že se i tato (třetí) stránka a databáze smaže. Máme nastavené automatické zálohování a oznámení, když hosting bude znovu chtít ukousnout kousek zůstatku na platebním účtu správce.