Miloslav Hrubeš

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Miloslav Hrubeš je na našem gymnáziu profesorem fyziky. Patří k nejdéle učícím profesorům gymnázia a zřejmě i k těm, které to nejvíce baví. Je to velmi milý člověk a velmi chaotický učitel. Po půl roce již budete zvyklí si za každým tématem, které se v hodině probírá, vynechat alespoň půl stránky, protože se k tomu pravděpodobně ještě vrátíte. Sídlí v Zapovězeném kabinetě.

Výuka[editovat]

O Miloslavu Hrubeši se velmi rychle dozvíte, že má rád auta, a že srdcem patří k té starší generaci. Moc rád třídě vypráví vtipy a historky, neustále se směje (a pokud ne, pravděpodobně nastane peklo... to bude tím vlivem kabinetu 106). Čím víc se blíží konec roku, tím víc se zkouší. Zkouší většinou tři žáky ze tří otázek, které vybírá z celého roku. Ten první si může oddychnout, dostane nejlehčí otázky. Ten poslední rituálně zemře.

Často dělá různé pokusy. Na rozdíl od Lukáše Vejmelky u toho zatím nepodpálil stůl. Mezi pokusy patří jednodušší triky, jako ukázka tření na kolech vlastnoručně vyrobeného autíčka, ale i pokusy s neonem a elektřinou, u kterých pan profesor zatáhne žaluzie, což vytvoří "intimní atmosféru", načež rozsvítí umělé osvětlení. Proč to dělá? je častá otázka, jež se snaží objasnit generace Álejáků a předních českých vědců.

Vtipy[editovat]

„Co je to magnetka? (zasměje se) Manželka od magneta?“ - kvalitní humor nečekaně vysloven uprostřed výkladu, aby se na něj nikdo nemohl psychicky připravit předem