Martin Špaček

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Martin Špaček na našem holubníku učí český jazyk, dějepis, a je aktuálním třídním profesorem kvinty B (2019/20). Sídlí v administrativním bloku gymnázia (v anglické knihovně), u ředitelny. Mimo školu se věnuje fotbalu.

Pokud byste pana profesora potkali na chodbě našeho gymnázia, možná byste si ho (s trochou představivosti a párem dioptrií) mohli zaměnit s některým studentem. Panu profesorovi je totiž jen 26 let (2019). Po vystudování vysoké školy byl jeden rok na programu Erasmus ve Slovinsku, a poté hned začal učit na našem gymnáziu.

Styl výuky[editovat]

Český jazyk[editovat]

Stalo se vám někdy, že jste si jen tak prohlíželi zprávy, nebo surfovali po maminkovských fórech (haha, ani omylem) a narazili na různé krásné (tj. naprosto odporné) gramatické, nebo pravopisné chyby? Tak neváhejte, vyfoťte si je a posílejte je panu profesorovi na e-mail! Je možné, že vás za vaši tvrdou práci odmění jedničkou. Zní to lehce, ne? Jenom počkejte, až vám jednoho dne udělá výklad o tom, jak by se měly psát maily. Pak je budete neustále obsesivně kontrolovat a pátrat po jakékoliv drobné chybičce ve vašem textu a nakonec to skončí tím, že e-mail vůbec nepošlete. Ze srdce vám všem doporučujeme: Dělejte domácí úkoly! A hlavně pište slohové práce. Profesor Špaček úkoly kontroluje tak, že na téměř každého při hodině přijde řada, takže šance, že byste sloh nenapsali a nikdo by na to nepřišel, je velmi nízká.

Samotné hodiny se Špačkem jsou však vcelku zábavné a logicky strukturované.