Jakub Vondra

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jakub Vondra je profesor učící na našem holubníku už pěknou řádku let. Sídlí v kabinetu 336 společně s ostatními kantory německého a francouzského jazyka, sám vyučuje český jazyk a němčinu. Velmi dobře se orientuje v literatuře i umění a rád používá reference, citáty a hlášky z děl studentům neznámých, což pravidelně končívá trapným tichem a vyměňováním zmatených úsměvů. Na začátku školního roku 2019/20 dokonce krátce používal kapesní soundboard (prý ho dostal od studentů) s německými hláškami, ale jakmile zjistil, že musí každou z nich dlouze vysvětlovat, vykašlal se na to.
Jak trefně poznamenal kdosi na starodávné Alejwiki, profesor Vondra "když nenosí černou, nosí černou" V dubnovém vydání Alea z roku 2021 jsme se mohli však dočíst, že pan profesor vlastní ne jedno, ale rovnou tři barevná trička, z nichž jedno je dokonce bílé. Dalším poznávacím znakem je třeba slušivá pleš, nebo Star Wars hrníček s kávou.

Styl výuky

Němčina

Na začátku hodiny se pan profesor vždy naivně zeptá, jestli byl domácí úkol. Když jednohlasně zakřičíte "Keineee!" máte docela slušnou šanci, že vám na to skočí, ale nespoléhejte na tuto vzácnou radu stoprocentně - občas si pan profesor domácí úkol zapíše, a když zjistí, že ho nikdo neudělal, nezdráhá se rozdat hříšníkům "malé pětky". Tři malé pětky rovná se jedna velká (zřejmě nastaveno podle známé německé rovnice 1 = 3, používané Ladou Boháčovou při výuce časování modálních sloves), takže ti ostřílenější se snaží stabilně držet svůj počet malých pětek na hodnotě 3k-1, kde k je elementem N. Ve zbytku hodiny se většinou pan profesor snaží pokročit v učivu podle učebnice. Pokud spěch není třeba (tzn. buď zbývá týden do konce školního roku anebo jsou přítomni jen tři studenti), je dost možné, že přinese texty k "písni" od industriální skupiny Einstürzende Neubauten nebo speciální teorii relativity v originále.

Výroky

  • "Sooo... gab es eine Hausaufgabe?"
  • "Jenom idiot se nenechá pustit k maturitě kvůli předmětu, ze kterýho nematuruje!"
  • "Vy mluvíte jak mistr Yoda."
  • "Nežer, vole, když nemáš ani úkol!"
  • Na online hodině: "Taky si můžu hrát, ne?" (dá si květinové pozadí)