Irena Skolilová

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Irena Skolilová je profesorka vyučující biologii a tělesnou výchovu, která sídlí v kabinetu 007. Prakticky nikdo jí neřekne jinak než její přezdívkou Skolča.

Styl výuky[editovat]

Ti, co s paní profesorkou už měli tu čest, jistě vědí, že její písmo není z těch nejhezčích a proto k výuce používá prezentace z PowerPointu. Používá v nich otřesné fonty, její nadpisy se vlní jakoby byly opilé a ani barvy nejsou vybrané dobře. Kontrast barev je buď takový, že není nic vidět a nebo naopak vám písmo vypaluje oči. Navíc obrázky v nich vypadají jakoby je někdo fotil na bramboru a navíc. O cizojazyčných popiscích a vodoznacích nemluvě. Že by je snad paní profesorka někde nelegálně stahovala? Ale abychom tu na paní profesorku jenom nenadávali, tak oceňuji, že se snaží používatc „moderní“ technologie. Občas se v hodinách učíte i z učebnice, ale v pracovním sešitu, který si musíte kupovat až do kvarty, uděláte za rok maximálně 2-3 cvičení.

Testy[editovat]

Testy paní profesorky prosluly tím, že do nich dává věci co jme se neučili a nebo jsme se u nich zastavili na 3 sekundy. Co ale paní profesorka zvládá je recyklace. Směle používá velmi staré testy, ve kterých se objevuje obrovské množství chyb a překlepů. Co se ale v jejích testech neobjevuje jsou obrázky, ze kterých jde poznat, co na nich je.

Typy a triky[editovat]

  • Paní profesorka miluje jahodovou Milku.
  • Před specializovanou učebnou buďte nejpozději 5 minut před začátkem hodiny, jinak vás seřve že vás nebude hledat někde, jak sama říká v kantýně.
  • Když budete klepat na její kabinet, klepejte přiměřeně. Jinak vás po sedmém pokusu zaklepat stále intenzivněji, vyhodí s tím, že nejste neandrtálci a abyste jí nebušili na dveře.
  • Nesnažte se při hodinách říkat chytré věci. Akorát vás ztrapní a řekne, že to tak vůbec není.
  • Jsou známy i případy kdy student přišel za Skolčou do kabinetu a napovídal ji lži typu: „Pokud dostanu z biologie za 4 rodiče mi nekoupí motorku.” A podobně.

Výroky[editovat]

  • Po písemce z pavouků: „Chápu že se někteří lidé bojí pavouků, ale já kdybych potkala pavouka udělala bych BAF, on by se mě lek a hned by utek”
  • Před přepadovkou: „Tak co učili jste se?” Třída sborově: „Ne!” Skolča: „To nevadí aspoň bude zábava”
  • Na žáky před zamčenou učebnou: „Až si příště bude chtít lehnout na chodbu, vzpomeňte si na mě a jděte do kantýny"