Irena Skolilová

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Irena Skolilová je profesorka vyučující biologii a tělesnou výchovu. Skolilová je jediným obyvatelem kabinetu 007. Prakticky nikdo jí neřekne jinak, než Skolča.

Styl výuky[editovat]

Ti, co s paní profesorkou už měli tu čest, jistě vědí, že její písmo není z těch nejhezčích, a proto k výuce používá prezentace z PowerPointu. Používá v nich otřesné fonty, její nadpisy se vlní jakoby byly opilé, a ani barvy nejsou vybrané dobře. Kontrast barev je buď takový, že není nic vidět a nebo naopak vám písmo vypaluje oči. Navíc obrázky v nich vypadají, jakoby je někdo fotil na bramboru. O cizojazyčných popiscích a vodoznacích nemluvě. Že by je snad paní profesorka někde nelegálně stahovala? Ale abychom tu na paní profesorku jenom nenadávali, oceňujeme, že se „moderní“ technologie vůbec snaží používat. Občas se v hodinách učíte i z učebnice, ale v pracovním sešitu, který si musíte kupovat až do kvarty, uděláte za rok maximálně 2-3 cvičení.

Testy[editovat]

Testy paní profesorky prosluly tím, že do nich dává věci, co jsme se neučili, anebo jsme se u nich zastavili na 3 sekundy. Co ale paní profesorka zvládá, je recyklace. Směle používá velmi staré testy, ve kterých se objevuje obrovské množství chyb a překlepů. Co se ale v jejích testech neobjevuje, jsou obrázky, ze kterých jde poznat, co na nich je.

Tipy a triky[editovat]

 • Paní profesorka miluje jahodovou Milku.
 • Před specializovanou učebnou buďte nejpozději 5 minut před začátkem hodiny, jinak vás seřve, že vás nebude hledat někde, jak sama říká v kantýně.
 • Když budete klepat na její kabinet, klepejte přiměřeně. Jinak vás po sedmém pokusu zaklepat stále intenzivněji, vyhodí s tím, že nejste neandertálci, a abyste jí nebušili na dveře.
 • Pokud má jedna půlka třídy biologii a druhá přitom jiný předmět, a poté se to vystřídá, zeptejte se druhé půlky na odpovědi na těžké otázky z testu - za to že jim řeknete odpovědi např. z fyziky - Skolča dává oběma půlkám stejný test, a to se vyplatí!
 • Nesnažte se při hodinách říkat chytré věci. Akorát vás ztrapní a řekne, že to tak vůbec není.
 • Jsou známy i případy kdy student přišel za Skolčou do kabinetu a napovídal jí lži typu: „Pokud dostanu z biologie za 4, rodiče mi nekoupí motorku.” A podobně.

Výroky[editovat]

 • Po písemce z pavouků: „Chápu, že se někteří lidé bojí pavouků, ale já kdybych potkala pavouka udělala bych BAF, on by se mě lek a hned by utek.”
 • Před přepadovkou: „Tak co, učili jste se?” Třída sborově: „Ne!” Skolča: „To nevadí aspoň bude zábava.”
 • Na žáky před zamčenou učebnou: „Až si příště bude chtít lehnout na chodbu, vzpomeňte si na mě a jděte do kantýny."
 • Před zkoušením: "Tak kdo se hlásí dobrovolně?" (nikdo se nepřihlásí) - "Tak to vezmem zase takhle - kdy ses narodil?"
 • ,,Já mám ten nejlepší mobil na světě"

Student:,,Samsung?" Skolča:,,Samsung? Pff, ten má můj manžel. To proti mýmu jablíčku nemá vůbec šanci."