Hlavní strana

Z AlejWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tuto stránku by si měl přečíst KAŽDÝ, kdo chce psát, číst nebo upravovat články! Obsahuje základní pravidla a instrukce.

Vítejte na nově spuštěných stránkách AlejWiki![editovat]

AlejWiki je, až na několik pravidel, svobodná encyklopedie.

Přistupujte k ní podle toho. Jejím úkolem je poskytnout co nejvíce informací o Gymnáziu Nad Alejí a veškerých jeho součástech a atributech. Tyto informace mohou být jakéhokoliv rázu - reálné, nereálné, surreálné i absurdní (to převážně) o čemkoli a komkoli.

Na AlejWiki je momentálně 19 článků!

Znovuzrození AlejWiki[editovat]

Po několik let trvajícím období temna (2009-2015), byla znovu AlejWiki obnovena. Abychom chránili web před další katastrofou, rozhodli jsme se zvolit absolutistickou formu vlády, neb demokracie je dle našeho názoru nevhodná - zdlouhavá a neefektivní. Neklesejte však na mysli - tímto vám slavnostně slibujeme, že web bude veden dle našeho nejlepšího vědomí a svědomí pro dobro všech.

V dubnu 2019 web této wikipedie nečekaně zmizel z povrchu internetového. Nikdo nevěděl proč. Vzniklo mnoho teorií a hypotéz, proč se tato srdcervoucí událost udála. Někteří měli ten názor, že byla stažena vedením školy. Někteří zase to, že ji vypnuli sami studenti. Pravda je taková, že za smazání této wikipedie může jedna malá lidská chyba. Více ale v článku Obnovení AlejWiki.

Přidejte se![editovat]

  • Pokud se necítíte na vytváření nových článků, burcujte spící studenstvo a rozšiřte všeobecné povědomí o této stránce mezi spolužáky. Případně doplňte byť jen jednu hlášku vašeho oblíbeného profesora - ceníme si všeho!
  • Prosíme vás, snažte se o existenci tohoto webu pomlčet před vším kantorstvem.
  • Pokud se chcete přidat, rozhodně vám v tom nebudeme bránit - ba naopak. Nicméně, mazání informací o sobě se bere jako hra do autu a nebude tolerováno. Dříve, než budete cokoliv přidávat, vás ale žádáme o zaregistrování a následné přihlášení.
  • Předtím, než se pustíte do svého prvního článku, si prosím přečtěte na Wikipedii Jak editovat stránku a Časté chyby. Skutečně to pomůže.
  • Pro začátek žádáme o to, abyste se při editaci soustředili na profesory a jiné nehmotné věci - kapely, místa, vydýchaný vzduch... na jiné věci přijde čas potom. (Nový článek vytvoříte tím, že daný termín vyhledáte a pak už si snad poradíte. :))
  • Tato stránka neslouží k vyřizování svých osobních účtů s ostatními osobami v našem holubníku, to prosím vemte na vědomí! Pokud zde budete vypisovat nějaké drby, nesnažte se je prosím zamaskovat jako pravdivé informace (raději použijte šablonu "Drby"). Také obvykle zbytečné vulgarismy, zejména na adresu kantorů, budou nemilosrdně mazány. Celkově se zkrátka snažte udržet určitou úroveň svých článků. Abych citoval prof. Hrušku: "Ty drby si snad můžou vyřešit na Facebooku, ne?"
  • Také se prosím zdržte psaní článků jen tak "z pomsty" učitelům, protože jste na ně naštvaní (ať už z jakéhokoliv důvodu). Na vylití si zlosti doporučujeme výše zmíněný Facebook, Instagram, či jiné metly lidstva.
  • Mějte také na vědomí, že se zde nesnažíme šikanovat nebo jinak poškozovat kantory, ani jiné osoby na našem gymnáziu. Šikana (ať už kyber nebo ne-kyber) profesorů je jedna z nejhorších a nejnechutnějších věcí, co student může udělat. Jakýkoli náznak tohoto pohoršování bude nemilosrdně mazán a autor potrestán celoživotním zablokováním. Takže: Určitě o profesorech piště. Studentská satira musí být i na našem gymnáziu. Ale nepiště o kantorech nic pohoršujícího. Přeci jenom, jejich posláním je to, aby z nás, za malý peníz, udělali vzdělanou generaci.

Chybějící profesoři[editovat]

Zde je seznam chybějících profesorů, kteří ještě na této wikipedii nemají článek: Tomáš Adamovič, Emily Bednářová, Jiří Benda, Zdeňka Benešová, Vlasta Bílková, Pavel Brabec, Klára Braunová, Zuzana Bukovská, Amy Lynn Decker, Nataša Dřínková, Daniela Fochová, Vratislav Hanzlík, Kateřina Honzajková, Vojtěch Horký, Alena Hrabovská, Jitka Hrazdirová, Vladislava Hrdličková, Miroslav Hrubeš, Jiří Hruška, Lenka Chmelařová, Dagmar Chocholáčová, Barbora Jamborová, Milada Jánská, Miroslav Jirák, Barbara Jirsová, Zuzana Junková, Sheldon Kim, Alex Kister, Petr Klika, Karolína Kopáčová, Ivana Kubešová, Anna Kulhánková, Renata Langrová, Ditta Linhartová, Zuzana Machátová, Filip Messiereur, Ivana Mináriková, Renáta Ottová, Martínez Luis Pérez, Lenka Pospíšilová, Yvetta Pospíšilová, David Reynolds, Lenka Seifertová, Ladislava Semerádová, Irena Skolilová, Adéla Svitáková, Dana Sýkorová, Zuzana Ševčíková, Markéta Škodová, Martin Špaček, Sylvie Švecová, Dana Töpferová, Milan Vacek, Pavlína Vágenknechtová Edrová, Alžběta Vašáková, Jiří Vorel, Věra Wohlgemuthová. Je jich hodně, my víme. Budeme se snažit je do konce kalendářního roku napsat. Tato wikipedie ale není jen o správcích, kteří píší články. AlejWiki je otevřená wikipedie, takže pokud chcete začít psát článek/články, klidně začněte, budeme jen rádi!

Diskuse o budoucnosti AlejWiki[editovat]

Potřebujeme jasně stanovit pravidla a konvence, kterými se bude AlejWiki řídit. Proto byla zřízena stránka za účelem diskuse, na které se budou vyjadřovat názory na toto téma. Přispějte také - máte-li k tomu co říci.

Reklamace[editovat]

Nikdo nemá to srdce napsat něco tak hrozného, co by ani po pěti letech urgování nemohlo být administrátory smazáno pro kontinuální záchvat smíchu. Respektive, pokud někdo to srdce má, bude po zásluze odměněn. Pokud však přecijen něco takového najdete, kontaktujte některého z adminů.